POWITANIE

...............................................................................

Cieszymy się, że zawędrowałeś w nasze gościnne progi... Co prawda tylko wirtualnie, ale mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni i skorzystasz właśnie z naszej oferty! Dołożyliśmy wszelkich starań, abyś czuł się tutaj jak u Siebie w domu ;) W pobliżu znajduje się las, okolica jest spokojna, co z pewnością sprzyja spacerom. Nie oznacza to jednak, że wszędzie jest daleko, można rzec, że jest to w zasadzie atut, biorąc pod uwagę sezonowy zgiełk i tłumy turystów spacerujących po deptaku.

❉ OFERTA

................................................................................

W naszej ofercie znajdziecie Państwo pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami. Każdy pokój wyposażony jest w:

* łoże małżeńskie,

* wersalkę,

* TV (plazma),

* dostęp do sieci internet,

* aneks kuchenny (zlewozmywak, kuchenka, lodówka, czajnik bezprzewodowy, naczynia oraz sztućce),

parawan plażowy.

Pokoje na parterze mają osobne wejścia z zewnątrz, a pokoje na 1 piętrze posiadają balkony. Każdy pokój ma własny licznik energii elektrycznej wg. którego pobierane są opłaty za zużytą energię ( w granicach 20 zł na tydzień )

 Dodatkowa oferta to pokoje typu studio (aneks kuchenny i łazienka) na poddaszu :

200 zł za całość ( cena sezonowa )

do  1 lipca ok 30 zł na osobodobę ( cena do ustalenia ) okres sezonowy ok. 50 zł na osobodobę + opłata klimatyczna

 

❉ DODATKOWE INFORMACJE

..................................................................................

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 13:00 w dniu przyjazdu a kończy o godz. 10:00 dnia następnego.

Wszelkie sprawy związane z meldunkiem załatwiane są w dniu przyjazdu do godziny 18:00.

 - nie przyjmujemy ze zwierzętami

Na terenie posesji dostępne są: altana ze stołami ławkami, grill murowany oraz huśtawka.

Orientacyjne odległości:

* plaża - ok . 10 min ,

* centrum - ok. 400 m,

* latarnia morska - 300 m,

* bary, sklepy, bankomat, poczta, lekarz - 450 m,

* park wodny - 500 m,

Darłowo - 20 km (park wodny  „Jan”) , Ustka - 30 km, Słupsk - 40 km, Koszalin - 65 km

 

❉ ATRAKCJE W JAROSŁAWCU

..................................................................................

* Latarnia Morska

* Aquapark  (sztuczne groty z wodospadami, czynny od 24 kwietnia do 7 października)

* Rejsy morskie (na przystani rybackiej)

* Przejażdżki konne

* Paintball (przy wjeździe na pas startowy, rezerwacje: 504-686-085)

* Centrum rozrywki (figloraj)

* Łowiska, trasy rowerowe

Boisko do piłki nożnej (orlik)

 

❉ ATRAKCJE W OKOLICY

...................................................................................

* Dolina Charlotty

* Wydmy Łebskie

* Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Regulamin

 

Prosimy o zapoznanie się z kilkoma zasadami panującymi w naszym obiekcie, pozwoli to bowiem obu stronom uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a nam skoncentrować się na zapewnieniu Państwu komfortowego i miłego wypoczynku. Goście korzystający z usług obiektu "Orka" zobowiązują się przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu, przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz stosować się w sytuacjach wyjątkowych do zaleceń właściciela obiektu.

1. Dokonanie rezerwacji oraz wpłata zadatku równoznaczne są z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz jego akceptacją.

2. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody będące wynikiem nieprzestrzegania przez  Gości zawartych w regulaminie zasad oraz zarządzeń.

3.Należność za pobyt oraz opłata klimatyczna pobierane są w dniu przyjazdu. Prosimy bardzo o dotrzymanie tego obowiązku.

4. W celu zameldowania Goście zobowiązani są do okazania  dowodu osobistego.

5. Osoby będące pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających lub które zachowują się w sposób agresywny nie bedą mogły skorzystać z oferty naszego ośrodka.

6. Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 w dniu przyjazdu do godz. 10.00 w dniu wyjazdu. Natomiast cisza nocna obowiązuje od 23.00 – 7.00.

7. W przypadku opóźnienia przyjazdu lub wcześniejszego wyjazdu, nie zwraca się należności za utracone świadczenia.

8. Po dokonaniu rezerwacji zadatek nie ulega zwrotowi w przypadku rezygnacji z przyjazdu.Osobom postronnym nie udzielamy żadnych informacji o danych osobowych zameldowanych Gości w naszym obiekcie.

9.Właściciel obiektu nie ponosi  odpowiedzialności za pozostawione na parkingu pojazdy oraz ich zawartość. Prosimy o zgłoszenie usterek, które zauważą Państwo przy zajęciu pokoju.

10.Prosimy o każdorazowe zamykanie drzwi przy opuszczaniu pokoju. Gość ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych ośrodka powstałe z jego winy. Za zniszczenia wykryte po opuszczeniu pokoju po wcześniejszej konsultacji z najemcami zostaną oni obciążeni kosztami naprawy.

11. W aneksach obowiązuje zakaz smażenia ryb. Prosimy o smażenie ryb na zewnątrz, na grillu.

12. Rodzice są zobowiązani do sprawowania ciągłej opieki nad małoletnimi dziećmi.

13.Ze względów organizacyjnych, prosimy o podanie przy meldunku numeru rejestracyjnego swojego pojazdu.

14. Nie odpowiadamy za pozostawione w pokoju noclegowym mienie klienta.

15. Nie przyjmujemy zwierząt.

16. Przekazanie i zdanie pokoju następuje w obecności właściciela.

W obiekcie zabrania się:

- palenia tytoniu,

- zakłócania spokoju, np. odtwarzania głośnej muzyki,

zapraszania i przyjmowania gości (osób nie będących naszymi klientami ) na terenie ośrodka bez zgody właściciela,

Gry w piłkę w budynku oraz na terenie obiektu (możliwość uszkodzenia elewacji lub samochodów)

Osoby naruszające zasady niniejszego regulaminu zobowiązane będą do opuszczenia obiektu bez zwrotów kosztów.

Pokoje 2, 3 osobowe na piętrze (z balkonami)

Pokoje 2,3 osobowe na parterze

studio na poddaszu

Łódka

Jarosławiec po raz pierwszy w źródłach historycznych  pojawił się w 1459 roku, kiedy to wieś wchodziła w skład darłowskiej domeny książąt zachodniopomorskich. Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

W 1648 roku żyło tu czterech kmieci, siedmiu zagrodników z rodzinami oraz siedemnastu parobków. Po kilku wiekach, w XIX stuleciu przekształca się jednak w letnisko i tak pozostaje do dziś. Obecnie każdego roku w okresie letnim Jarosławiec odwiedza ponad 5,5 tys. turystów. Przekształca się on wówczas w tętniąca życiem, pełną rozrywek i wielu atrakcji wioseczkę gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

 Należy wspomnieć o bardzo specyficznym i nadającym charakterystyczny klimat położeniu. Składa się na to dalekie wysunięcie w morze  zapewniające  najczystszą klasę czystości wody na wybrzeżu. Jest to również spotęgowane tym iż w pobliżu nie ma żadnego przemysłu jak  i ujść większych rzek.

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem największą atrakcją - jest latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu. Ten zabytkowy obiekt z 1829 roku zbudowany został na planie koła, z czerwonej i glazurowanej cegły. Wszystkie kondygnacje podkreślają ozdobne gzymsy. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.

Kolejną atrakcją są spacery pod malowniczym klifem porośniętym roślinnością wydmową z chronionym mikołajkiem nadmorskim i wiecznie zielonym lasem iglastym z przewagą sosny czarnej, który jesienią jest prawdziwym eldorado dla zbieraczy grzybów. Wysoki klif jest tu przykładem niszczącej siły morskiego żywiołu. Około 2-3 km za Jarosławcem klif opada i turyści znajdują tu długi pas pięknej piaszczystej plaży.

Warto wybrać się na nią w poszukiwaniu bursztynu, zwłaszcza po sztormach. Nieopodal nadbrzeża cumują kolorowe kutry, a rybacy oferują świeżutkie ryby prosto z morza. Dalej, niebieski stateczek wypływa na wycieczki w morze, podczas których można nacieszyć oczy widokiem klifu w całej okazałości. Naprawdę warto! Brzegi klifowe ciągną się przez 2 kilometry i dochodzą miejscami aż do 45 metrów wysokości, gdzie znajdują się punkty widokowe na morze

 Ponadto całe sąsiedztwo Jarosławca to tzw  - „Kraina w Kratę”, z niesłychanie ciekawymi budynkami o konstrukcji szachulcowej z przełomu XIX i XX wieku, zwanymi potocznie „murem pruskim”.

 

Niesamowitego uroku Jarosławiec nabiera jesienią, kiedy to wszyscy letnicy wyjeżdżają i czas się zatrzymuje.

Warto zauważyć, że poza sezonem na stałe zameldowanych jest tutaj jedynie 329 mieszkańców. Większość z nich trudni się, tak jak przodkowie przed wiekami, rybołówstwem oraz zbieraniem „złota Bałtyku”, czyli bursztynu. Spokój taki trwa aż do lata, tak więc osoby pragnące zaznać ciszy i spokoju, podleczyć się jodem którego jesienią podczas sztormów jest najwięcej, lub po prostu chcące uciec od codziennej miejskiej gonitwy na pewno wizytą tutaj nie będą zawiedzione.

 

Przydatne informacje:

Jarosławiec znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim na Przylądku Jarosławieckim, 11 km na płn. od trasy łączącej Darłowo z Ustką (nr 203). Nieopodal miejscowości znajdują się jeziora: Kopań (pow. 789 ha) i Wicko (pow. 1058 ha)

Przystanek PKS z połączeniami:

Sławno, Słupsk, Darłowo

Poczta

Bankomaty

 
Punkt Informacji Turystycznej ul. Nadmorska 30,  76-107 Jarosławiec tel.: 059-810-94-40 
 pit@postomino.pl

 

Sezonowy Punkt Informacji Turystycznej w Jarosławcu funkcjonuje od 1998 roku. Rok w rok jest uruchamiany w połowie czerwca i czynny jest do końca sierpnia w godzinach 9:00 - 21:00. Budynek przy ulicy Nadmorskiej 30 znajduje się w samym centrum Jarosławca. Na szczycie jego dachu znajduje się duży wyświetlacz podający bieżące informacje - godzinę, datę oraz temperaturę powietrza. W środku, przesympatyczne panie informują turystów w sprawach turystycznych, m.in. o: miejscach noclegowych, imprezach, dojazdach itd.

 

 

 

 

Stacje benzynowe:

Postomino – 18,8 km

Darłowo – 18,7 km

Sławno – 27 km

 

Opieka zdrowotna:

NZOZ Panorama tel: 094-348-2997, 094-348-2998

Sławno (szpital) tel: 059-810-7410

 

 

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Pokoje gościnne

„Orka”

ul. Morska 24,

76-107 Jarosławiec

 

Informacje i rezerwacje:

tel.: 600-859-961

e-mail

Dane do Przelewu Bankowego:

93102046810000180200407411

Lelo Władysław,Barzowice 41

76-150 Darłowo