POWITANIE

...............................................................................

Cieszymy się, że zawędrowałeś w nasze gościnne progi... Co prawda tylko wirtualnie, ale mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni i skorzystasz właśnie z naszej oferty! Dołożyliśmy wszelkich starań, abyś czuł się tutaj jak u Siebie w domu ;) W pobliżu znajduje się las, przez który jest wyznaczona ścieżką leśną wprost na najbliższą plażę. Okolica jest spokojna, co z pewnością sprzyja spacerom. Zawsze o 9 rano masz okazję, aby zakupić artykuły spożywcze, ponieważ o tej godzinie przyjeżdża do Nas mobilny sklepik. Nie oznacza to jednak, że wszędzie jest daleko, można rzec, że jest to w zasadzie atut, biorąc pod uwagę sezonowy zgiełk i tłumy turystów spacerujących po deptaku. Akceptujemy zwierzęta!

Oferta

 

Do dyspozycji gości posiadamy domki letniskowe siedmioosobowe i pięcioosobowe na terenie posesji znajduje się plac do grania w piłkę siatkowa, plac zabaw dla dzieci.

 

Domki 7 osobowe:

 

* kuchenka mikrofalowa

* płyta indukcyjna

* podstawowe wyposażenie kuchni

* dostęp do własnego grilla

* taras z dużym stołem i dwiema ławkami

* telewizor plazma 42” w salonie, w niektórych przypadkach również na górze!

* garderoba

* łazienka

* sofa

 

..CENA SEZONOWA 350,00ZŁ.. (cena jest orientacyjna)

 

Domki 4,5 osobowe:

 

* kuchnia wraz z podstawowym wyposażeniem

* dostęp do własnego grilla

* taras ze stolikiem kawowym, ławeczką i 2 krzesłami

* telewizor plazma 42”

* garderoba mała

* łazienka

* sofa

 

..CENA SEZONOWA 300,00ZŁ.. (cena jest orientacyjna)

 

Na terenie naszego ośrodka znajdują się:

 

* boisko do gry w piłkę siatkową lub badmintona

* duży plac zabaw dla dzieci (2 piaskownice, kilka zjeżdżalni, 2 huśtawki, domki do zabawy)

* miejsce parkingowe dla jednego auta

* Bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi (za brak sygnału z przyczyn niezależnych nie odpowiadamy)

 

 

Dopłata za psa w wysokości 10zł/ doba!

Regulamin

 

Prosimy o zapoznanie się z kilkoma zasadami panującymi w naszym obiekcie, pozwoli to bowiem obu stronom uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a nam skoncentrować się na zapewnieniu Państwu komfortowego i miłego wypoczynku. Goście korzystający z usług obiektu "Orka" zobowiązują się przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu, przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz stosować się w sytuacjach wyjątkowych do zaleceń właściciela obiektu.

1. Dokonanie rezerwacji oraz wpłata zadatku równoznaczne są z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz jego akceptacją.

2. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody będące wynikiem nieprzestrzegania przez  Gości zawartych w regulaminie zasad oraz zarządzeń.

3.Należność za pobyt oraz opłata klimatyczna pobierane są w dniu przyjazdu. Prosimy bardzo o dotrzymanie tego obowiązku.

4. W celu zameldowania Goście zobowiązani są do okazania  dowodu osobistego.

5. Osoby będące pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających lub które zachowują się w sposób agresywny nie bedą mogły skorzystać z oferty naszego ośrodka.

6. Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 w dniu przyjazdu do godz. 10.00 w dniu wyjazdu. Natomiast cisza nocna obowiązuje od 23.00 – 7.00.

7. W przypadku opóźnienia przyjazdu lub wcześniejszego wyjazdu, nie zwraca się należności za utracone świadczenia.

8. Po dokonaniu rezerwacji zadatek nie ulega zwrotowi w przypadku rezygnacji z przyjazdu.Osobom postronnym nie udzielamy żadnych informacji o danych osobowych zameldowanych Gości w naszym obiekcie.

9.Właściciel obiektu nie ponosi  odpowiedzialności za pozostawione na parkingu pojazdy oraz ich zawartość. Prosimy o zgłoszenie usterek, które zauważą Państwo przy zajęciu pokoju.

10.Prosimy o każdorazowe zamykanie drzwi przy opuszczaniu pokoju. Gość ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych ośrodka powstałe z jego winy. Za zniszczenia wykryte po opuszczeniu pokoju po wcześniejszej konsultacji z najemcami zostaną oni obciążeni kosztami naprawy.

11. W aneksach obowiązuje zakaz smażenia ryb. Prosimy o smażenie ryb na zewnątrz, na grillu.

12. Rodzice są zobowiązani do sprawowania ciągłej opieki nad małoletnimi dziećmi.

13.Ze względów organizacyjnych, prosimy o podanie przy meldunku numeru rejestracyjnego swojego pojazdu.

14. Nie odpowiadamy za pozostawione w pokoju noclegowym mienie klienta.

15. Nie przyjmujemy zwierząt.

16. Przekazanie i zdanie pokoju następuje w obecności właściciela.

W obiekcie zabrania się:

- palenia tytoniu,

- zakłócania spokoju, np. odtwarzania głośnej muzyki,

zapraszania i przyjmowania gości (osób nie będących naszymi klientami ) na terenie ośrodka bez zgody właściciela,

Gry w piłkę w budynku oraz na terenie obiektu (możliwość uszkodzenia elewacji lub samochodów)

Osoby naruszające zasady niniejszego regulaminu zobowiązane będą do opuszczenia obiektu bez zwrotów kosztów.

Domki szeregowe

Domki wolnostojące

Otoczenie

Łódka

Jarosławiec po raz pierwszy w źródłach historycznych  pojawił się w 1459 roku, kiedy to wieś wchodziła w skład darłowskiej domeny książąt zachodniopomorskich. Położony  na północy Polski między Darłowem a Ustką w samym sercu środkowego wybrzeża, jest uroczą wioską rybacką otoczoną pięknymi lasami i dwoma dużymi jeziorami. Od zarania dziejów mieszkali tu rybacy, którzy w chwilach pomiędzy połowami zajmowali się zbieraniem i obróbką bursztynu, którego do dziś dużo znajduje się w tej okolicy.

W 1648 roku żyło tu czterech kmieci, siedmiu zagrodników z rodzinami oraz siedemnastu parobków. Po kilku wiekach, w XIX stuleciu przekształca się jednak w letnisko i tak pozostaje do dziś. Obecnie każdego roku w okresie letnim Jarosławiec odwiedza ponad 5,5 tys. turystów. Przekształca się on wówczas w tętniąca życiem, pełną rozrywek i wielu atrakcji wioseczkę gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

 Należy wspomnieć o bardzo specyficznym i nadającym charakterystyczny klimat położeniu. Składa się na to dalekie wysunięcie w morze  zapewniające  najczystszą klasę czystości wody na wybrzeżu. Jest to również spotęgowane tym iż w pobliżu nie ma żadnego przemysłu jak  i ujść większych rzek.

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem największą atrakcją - jest latarnia morska, której światło widoczne jest z odległości 24 mil morskich. Jest to jedna z 9 latarni na polskim wybrzeżu. Ten zabytkowy obiekt z 1829 roku zbudowany został na planie koła, z czerwonej i glazurowanej cegły. Wszystkie kondygnacje podkreślają ozdobne gzymsy. Z balkonu szczytowego, znajdującego się na wysokości 33 metrów, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze i dwa przybrzeżne jeziora.

Kolejną atrakcją są spacery pod malowniczym klifem porośniętym roślinnością wydmową z chronionym mikołajkiem nadmorskim i wiecznie zielonym lasem iglastym z przewagą sosny czarnej, który jesienią jest prawdziwym eldorado dla zbieraczy grzybów. Wysoki klif jest tu przykładem niszczącej siły morskiego żywiołu. Około 2-3 km za Jarosławcem klif opada i turyści znajdują tu długi pas pięknej piaszczystej plaży.

Warto wybrać się na nią w poszukiwaniu bursztynu, zwłaszcza po sztormach. Nieopodal nadbrzeża cumują kolorowe kutry, a rybacy oferują świeżutkie ryby prosto z morza. Dalej, niebieski stateczek wypływa na wycieczki w morze, podczas których można nacieszyć oczy widokiem klifu w całej okazałości. Naprawdę warto! Brzegi klifowe ciągną się przez 2 kilometry i dochodzą miejscami aż do 45 metrów wysokości, gdzie znajdują się punkty widokowe na morze

 Ponadto całe sąsiedztwo Jarosławca to tzw  - „Kraina w Kratę”, z niesłychanie ciekawymi budynkami o konstrukcji szachulcowej z przełomu XIX i XX wieku, zwanymi potocznie „murem pruskim”.

 

Niesamowitego uroku Jarosławiec nabiera jesienią, kiedy to wszyscy letnicy wyjeżdżają i czas się zatrzymuje.

Warto zauważyć, że poza sezonem na stałe zameldowanych jest tutaj jedynie 329 mieszkańców. Większość z nich trudni się, tak jak przodkowie przed wiekami, rybołówstwem oraz zbieraniem „złota Bałtyku”, czyli bursztynu. Spokój taki trwa aż do lata, tak więc osoby pragnące zaznać ciszy i spokoju, podleczyć się jodem którego jesienią podczas sztormów jest najwięcej, lub po prostu chcące uciec od codziennej miejskiej gonitwy na pewno wizytą tutaj nie będą zawiedzione.

 

Przydatne informacje:

Jarosławiec znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim na Przylądku Jarosławieckim, 11 km na płn. od trasy łączącej Darłowo z Ustką (nr 203). Nieopodal miejscowości znajdują się jeziora: Kopań (pow. 789 ha) i Wicko (pow. 1058 ha)

Przystanek PKS z połączeniami:

Sławno, Słupsk, Darłowo

Poczta

Bankomaty

 
Punkt Informacji Turystycznej ul. Nadmorska 30,  76-107 Jarosławiec tel.: 059-810-94-40 
 pit@postomino.pl

 

Sezonowy Punkt Informacji Turystycznej w Jarosławcu funkcjonuje od 1998 roku. Rok w rok jest uruchamiany w połowie czerwca i czynny jest do końca sierpnia w godzinach 9:00 - 21:00. Budynek przy ulicy Nadmorskiej 30 znajduje się w samym centrum Jarosławca. Na szczycie jego dachu znajduje się duży wyświetlacz podający bieżące informacje - godzinę, datę oraz temperaturę powietrza. W środku, przesympatyczne panie informują turystów w sprawach turystycznych, m.in. o: miejscach noclegowych, imprezach, dojazdach itd.

 

 

 

 

Stacje benzynowe:

Postomino – 18,8 km

Darłowo – 18,7 km

Sławno – 27 km

 

Opieka zdrowotna:

NZOZ Panorama tel: 094-348-2997, 094-348-2998

Sławno (szpital) tel: 059-810-7410

 

 

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Domki

„Orka”

ul. Za lasem 12,

76-107 Jarosławiec

 

Informacje i rezerwacje:

tel.: 600-859-961

e-mail

Dane do Przelewu Bankowego:

93102046810000180200407411

Lelo Władysław,Barzowice 41

76-150 Darłowo